sport
sportyzimowe.sport.walbrzych.pl

Sporty zimowe w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyskie sporty zimowe.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-02-19 15:11

Ostatni komentarz: II Liga(nie długo może I) siatkówki w Wałbrzychu ;
http://juventurwalbrzych2.bloog.pl/
wejdź i sprawdź!:)
dodany: 2009.02.21 17:09:04
przez: AdeKSG
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-20 12:59

Ostatni komentarz: A tego nie wiedziałem:)
bardzo fajnie ze oprócz wyników są tu również takie ciekawostki:)To czyni ten portal jeszcze lepszym oby tak dalej redakcjo!
dodany: 2009.02.20 14:50:31
przez: AdeKSG
czytaj więcej
POLECAMY
47 Bieg Piastów za nami
2023-03-13 15:51

Wspaniała atmosfera i świetne warunki śniegowe towarzyszyły rywalizacji podczas sobotniego Biegu Piastów na dystansie 50 km w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Zwyciężyli - jak przed rokiem - Michał Skowron z Jeleniej Góry i Czeszka Adela Boudikova Rocarkova.


Michał Skowron powtórzył swój sukces po twardej i wyrównanej walce z rywalami, przed wszystkim z renomowanym czeskim zawodnikiem Petrem Knopem, który niemal do końca dotrzymywał mu kroku. W rywalizacji pań dominacja czeskiej gwiazdy Adeli Boudikovej Rocarkovej była zdecydowana. Za jej plecami pasjonujący pojedynek o drugie miejsce stoczyły Katerina Moravcova i bieszczadzka błyskawica Andżelika Szyszka. Nieznacznie szybsza okazała się pierwsza z nich, ale druga okazała się najwyżej notowaną z Polek. Wraz z Michałem Skowronem otrzymali nagrody od Radiowej Jedynki (patrona medialnego Biegu Piastów) dla najlepszych Polaków.

Bieg Piastów na koronnym dystansie był jak zawsze świętem amatorskiego biegania. Na trasie spotkali się znajomi od wielu lat, jak choćby Edward Dudek, który jako jedyny ukończył wszystkie edycje naszych zawodów na najdłuższym dystansie, z debiutantami, dla których pięćdziesiątka była największym wyzwaniem sportowym w życiu.

Nowościa była wygodna baza zawodów – Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Zawodnicy mogli się w niej zapisać na bieg, odebrać numer startowy, przebrać, zostawić rzeczy w depozycie, pójść na start oddalony o zaledwie kilkadziesiąt metrów, a po zakończeniu biegu wziąć prysznic, zjeść coś i odpocząć w jednym z licznych, ogrzewanych i otwartych dla wszystkich pomieszczeń.

Po latach ograniczeń z powodu pandemii wzrosła frekwencja i znacznie więcej zawodników przyjechało z innych krajów. Reprezentowanych było 25 państwa, w tym tak odległe, jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, USA. Bardzo wielu było Czechów i Niemców.

W niedzielę, 5 marca, ostatni bieg w ramach 47 Biegu Piastów – na dystansie 25 km z udziałem Justyny Kowalczyk. Można się jeszcze na niego zapisać, ale tylko w biurze wydawania numerów startowych w Dolnośląskim Centrum Sportu – Polana Jakuszycka, i tylko ze startem z ostatniego sektora startowego. Na liście startowej już 2 tysiące osób.

WYNIKI - Bieg Piastów 50 km

Mężczyźni
Michał Skowron 2:21:36
Petr Knop 2:21:44
Mateusz Haratyk 2:22:26

Kobiety
Adela Boudikova Rocarkova 2:35:46
Katerina Moravcova 2:44:46
Andżelika Szyszka 2:45:05

Bieg Piastów na 50 km ukończyło 1357 osób, w tym 175 kobiet.

Źródło: 30minut.pl
 


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: